sass nedir

Sass nedir? Nasıl kullanılır? Koala uygulaması kurulumu.

2.359 kez okundu  2 yorum  2017.09.05

Hemen konuya girecek olursak SASS veya SCSS CSS kodlarını programlama dili mantığı ile yazarak işlerimizi kolaylaştırmak adına geliştirilmiş Ruby Gem`dir.

SASS kurulumu için öncelikle makinanıza Ruby Installer kurmanız gerekir. Daha sonra SASS kendi sitesinden öğrenebileceğiniz komutlar yardımı ile SASS kurulumunu yaparak kodlamaya başlayabilirsiniz.


SASS kurulumunun yanı sıra videoda Koala uygulaması yardımı ile SASS kodlarını nasıl compile ederek CSS dosyası oluşturacağınızı göstermeye çalıştım. Dilim döndüğünce konuyu anlamanız için basit şekilde anlattım. Videoda bahsettiğim konu ile ilgili yüklemeniz gereken programlara kolay ulaşmanız için aşağıda bağlantıları paylaşıyorum:

SASS: http://sass-lang.com/

Ruby installer: http://rubyinstaller.org/

Koala: http://koala-app.com/

etiketler: #koala uygulaması , #ruby gem , #sass nedir , #scss nedir
2 yorum yapılmış
  1. İlkim Erdem

    Merhabalar, öncelikle bu güzel bilgiler için teşekkür ederim. Lakin değinmeden geçemeyeceğim bir kaç şey mevcut. Siteniz çok sade ve çok şık duruyor, bu güzelliği reklamlarla bozmamanızı tavsiye ederim. Hem siteniz sade, hem yayınlamış olduğunuz makale akıcı ve doyurucu. Bu yolda başarılarınızın devamını dilerim r10.

    10 Eylül 2017, 15:49

Yorum yapın..

Blogda ara

abone ol